Ovaj dragoceni začin ima sposobnost da snizi nivo šećera, tim pre što se njegov ekstrakt koristi i za pripremu integratora smišljenih upravo za gulisanje glikemije. Može se koristiti na svakodnevnom nivou, a sasvim je dovoljno da dodate prstohvat cimeta jogurtu ili nekom voću. Možete ga dodati umesto šećera i u šoljicu kafe ili drugog napitka.
Jogurt – smiruje insulin
Jogurt je napitak koji sadrži proteine, šećere i masti u umerenoj količini, pa predstavlja kompletnu namirnicu koja je u stanju da smiri insulin. Dokazano je da konzumiranje jogurta smanjuje rizik od razvoja dijabetesa. Već 28 grama jogurta dnevno spušta rizik od obolevanja za 18%.
Pistaći – poboljšavaju metabolizam glukoze
Dnevno je dovoljno uzeti nekoliko grama ovog koštunjavog voća. Pistaći poboljšavaju metabolizam glukoze, što može biti vrlo jednostavn način da se izbegne dijabetes. Istraživanja su dokazala da je upotreba ovog koštunjavog voća povoljno delovala na predijabetičare, kojima su se nakon četiri meseca korišćenja pistaća znatno poboljšali nivoi šećera u krvi. Konzumiraju se umereno, kao i ostalo suvo voće, ali ne goje, naprotiv – pospešuju osećaj sitosti i mršavljenje.
Crni luk – snižava nivo šećera u krvi
Crni luk, kao i beli luk i vlašac, snižava nivo šećera u krvi, a takođe prečišćava krv. Sadrži vlakna, minerale i vitamine kojima se dodaje glikolna kiselina, što pospešuje diurezu, a tako i eliminaciju viška šećera, istovremeno stimulišući i metabolizam. Kako biste “prigušili” ukus crnog luka, možete ga desetak minuta potopiti u vodu, koju treba promeniti nekoliko puta. Tako, čak i ako ga dodate salati, njegov ukus neće biti suviše prisutan.